Spordiennustus – miks meeldib see nii paljudele?

Spordiennustused on praegu üks populaarsemaid viise, kuidas spordimängudele kaasaelamise kõrval lisapõnevust kogeda. Lisaks adrenaliinile saab nii mängu kohta nii mõndagi uut õppida ning uusi elamusi saada. Panuseid tehes saad ennustada, milline lõpptulemus saadakse, kumb meeskond võidab ning ka palju muud.
Spordiennustuste ajalugu seondub eelkõige ratsaspordiga, kus lisaks ratsaniku oskustele olid olulised hobuse erinevad näitajad ning ilmastikuolud. Hobuste võiduajamised on hea näide selle kohta, kui keeruline on tegelikult läbimõeldud panuseid teha, kuna tulemust võivad mõjutada nii mitmed erinevad asjaolud.

Kui varem seondusid kihlveod vaid mõne kindla spordialaga, siis tänapäeval tehakse panuseid kõiksugustele spordi- ning ka kultuuriüritustele. Panuseid võib teha jagpallile, korvpallile, pesapallile, autorallile, poksile, ragbile, jalgrattasõidule ning see pole muidugi täielik nimekiri. Kui on soov, võib panuseid teha ka golfile või kriketile. See tähendab, et kõik, kellele sport meeldib, leiavad enda jaoks sobiva spordiala, et panuseid teha ning spordimängule veelgi suurema põnevusega kaasa elada.

Kihlvedudega ei saa vaid oma õnne proovile panna, vaid tõesti proovida oma teadmisi ning pidevalt eri meeskondade arengut jälgides targemaks saada. Lisaks oma lemmikmeeskonnale on oluline teada ka vastaste trumpe ja puuduseid. Mida enam on kihlveo tegija eeltööd teinud, seda suurem on võimalus, et tehtud panus ka tulu toob. Kogemustepagas suurendab võiduvõimalusi veelgi.

Spordiennustustel (totalisator) saab enamasti teha kahte tüüpi panuseid – nii lihtsaid kui ka kombineerituid. Lihtpanus tähendab seda, et panus tehakse ühele konkreetsele spordiüritusele. Kombineeritud panus tähendab aga mitmele sündmusele või sama mängu eri aspektile tehtud ennustust. Iga panus tuleb hoolikalt läbi mõelda, kuna pärast mängu algust pole seda enam võimalik muuta.