Üheksa fakti kaardimängu blackjack kohta

Blackjack on üks populaarsemaid mänge nii Las Vegase kasiinodes kui ka interneti mängusaalides. Saladus peitub selles, et blackjack on lihtne kaardimäng, ent sinu edu ei sõltu üksnes õnnest, vaid sul on võimalus oma tulemusi üha parandada ning saada tõeliseks professionaaliks. Siin on valik huvitavaid fakte blackjacki kohta.

  • Blackjacki juured ulatuvad 16. sajandi Pransusmaale, ent 18. sajandil oli mäng juba vallutanud Ameerika Ühendriigid, kus seda omajagu parandati ning muudeti.
  • Esimest korda mainiti blackjacki lühijuttude kogumikus, mille autor oli Miguel de Cervantes, kes elas aastatel 1547 kuni 1616. Just nii, seesama Cervantes, kes lõi ka kuulsa don Quijote.
  • Kui mäng Euroopast Ameerikasse levis, ei olnud tema nimi veel blackjack (optibet), vaid seda kutsuti prantsusepäraselt vingt-et-un, mis tähendab tõlkes “kakskümmend üks”. See nimetus aga kuigi hästi Ameerikas peale ei läinud ning peagi kutsusid kõik seda blackjackiks. Sellele andis alust üks võidukombinatsioonidest, mis koosneb ässast ning mustast poisist, ehk inglise keeles black jack.
  • Eestiski tuntakse mängu lihtsustatult nime all “kakskümmend üks”, mis on algsele prantsuskeelsele nimele lähedasem.
  • Et vältida kaartide märgistamist, on mõningate kasiinode turvatöötajatel erilised päikeseprillid või läätsed, mis aitavad märgistatud kaarte märgata. Seetõttu on ka blackjackis kasutatavate kaartide tagaküljed punast värvi.
  • On välja arvestatud, et mängus kaardikombinatsiooni 21 saamise tõenäosus on 4,8 protsenti.
  • Santiagos on kasiino, mis kannab nime Barona Resort & Casino, kus on ka blackjacki kuulsuste sein. Kui sinu portreed seal eksponeeritakse, siis lubab kasiino sul elu lõpuni tasuta hotellitoas viibida ning toite ja jooke nautida, ent sel juhul ei tohi sa aga kunagi nende juures blackjacki mängida.
  • Kirglik blackjacki mängur olnud ka ei keegi muu kui Napoleon Bonaparte. Tema kutsus mängu küll prantsusepäraselt, kuna tundis uhkust selle üle, et mängul oli prantsuse päritolu. See mäng olnud ka tema lemmik ajaviide siis, kui ta Elba saarele asumisele saadeti.
  • On vaid mõned internetis mängitavad hasartmängud, kus tulemus sõltub suuresti mänguri oskustest. Nende hulgas on nii pokker kui ka blackjack. Samas ei ole internetis mängides kasu sellistest traditsioonilistest kavalustest nagu kaartide lugemine, kuna arvuti segab oma kaarte pidevalt. Internetis blackjacki mängides on kõige suurem abi ideaalsest reeglite tundmisest.